ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6466240
*
nr 646 6240
Spegel
+ konsolbord, Sent 1800-tal, höjd: 173 resp 75
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2010
kl 19:03:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 22:55:47
1
2.000 kr
21/6 08:48:39
2
1.700 kr
21/6 08:49:07
2
2.000 kr
21/6 08:49:33
2
2.200 kr
21/6 18:31:35
3
2.500 kr
21/6 18:36:48
2
2.500 kr
21/6 18:37:14
2
2.700 kr
21/6 18:39:09
3
3.200 kr
21/6 18:56:26
1
3.000 kr
21/6 18:57:31
1
3.500 kr
21/6 18:58:08
3
3.500 kr
21/6 18:58:49
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 646 6240
Spegel
+ konsolbord, Sent 1800-tal, höjd: 173 resp 75
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/6 22:55:47 | 1 | 2.000 kr |
21/6 08:48:39 | 2 | 1.700 kr |
21/6 08:49:07 | 2 | 2.000 kr |
21/6 08:49:33 | 2 | 2.200 kr |
21/6 18:31:35 | 3 | 2.500 kr |
21/6 18:36:48 | 2 | 2.500 kr |
21/6 18:37:14 | 2 | 2.700 kr |
21/6 18:39:09 | 3 | 3.200 kr |
21/6 18:56:26 | 1 | 3.000 kr |
21/6 18:57:31 | 1 | 3.500 kr |
21/6 18:58:08 | 3 | 3.500 kr |
21/6 18:58:49 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27